Կառավարական տան 3-րդ մասնաշենքում գազի արտահոսք է եղել՝ առանց հրդեհի բռնկման
Հոկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 16:36-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Կառավարական տան 3-րդ մասնաշենքի 5-րդ հարկում գազի հոտ է զգացվում:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը:
Պարզվել է, որ Հանրապետության փողոցի թիվ 59 շենքի մոտակա գազատար խողովակից տեղի է ունեցել արտահոսք՝ առանց հրդեհի բռնկման, ինչի  հետևանքով գազի հոտը տարածվել է Կառավարական տան թիվ 3 մասնաշենքում։
Գազի վթարային ծառայության աշխատակիցները փակել են գազատար խողովակի փականը՝ դադարեցնելով արտահոսքը: Փրկարարների օգնության կարիքը չի եղել: