Ավտոմեքենան գնելու պայմանագիրը կնքվել է, երբ Մարիամ Փաշինյանը պոտենցիալ բանտարկյալի դուստր էր, ոչ թե վարչապետի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում՝ եւս մեկ անգամ անդրադառնալով դստեր համար ավտոմեքենա ձեռք բերելու մասին լուրերին:
«Կարեւոր նորություն ՊՊԾ արխիվից. «վարչապետի դստեր ավտոմեքենան» գնելու պայմանագիրը կնքվել է 2018 թվականի ապրիլի 6-ին, երբ Մարիամ Փաշինյանը պոտենցիալ բանտարկյալի դուստր էր, ոչ թե վարչապետի:
Սա նրանց համար է, ովքեր կասկածով են վերաբերվում այն պնդմանը, թե այդ մեքենան ՊՊԾ-ինն է, պետությանը, ոչ թե Մարիամ Փաշինյանինը»,- գրել է վարչապետը:
Հիշեցնենք, որ այսօր «Զրույց քաղաքացու հետ» ուղիղ եթերում վարչապետը անդրադարձել էր «Վարչապետի դստեր մեքենայի» հարցին:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել էր, որ այսօրինակ քննարկումների համար չափազանց ուրախ է, որովհետեւ այսպիսի քննարկումներով հանրության առաջ իրենք դառնում են 100 տոկոսով թափանցիկ: Նա ավելացրել էր, որ այս քննարկումները շարունակվելու են եւ որ քննարկումների արդյունքում առաջացած հարցադրումներին հարմար առիթի դեպքում անպայման կանդրադառնա: