ԼՂ կարգավիճակի հարցը մեզ համար նոր սրությամբ և նոր կարևորությամբ պետք է դրվի բանակցային գործընթացի հիմքում․ Փաշինյան
16/11/2020 schedule11:52
Նիկոլ Փաշինյանի առցանց մամուլի ասուլիսի ընթացքում լրագրողներից մեկը հետաքրքրվեց՝ ո՞րն է հիմա վարչապետի սեփական կետը բանակցություններում, որի մասին խոսել է պաշտոնավարման սկզբում։
Փաշինյանն ի պատասխան՝ նշեց, որ սեփական կետ ասելով՝ նկատի է ունեցել, որ իրենք այդ տրամաբանությանը փորձում են և փորձելու են չհամաձայնել։ «Մենք պետք է վերլուծենք և ձևակերպենք այն օրակարգը, որը մենք ունենք այսօրվա իրավիճակի շուրջ և պետք է սպասարկենք այդ օրակարգը՝ մասնավորապես կենտրոնանալով Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցի վրա: Ամենակարևոր խնդիրն այն է, որ Լեռնային Ղարաբաղի ժողովուրդը պետք է ապրի ԼՂ-ում, և ԼՂ կարգավիճակի հարցը մեզ համար նոր սրությամբ և նոր կարևորությամբ պետք է դրվի բանակցային գործընթացի հիմքում։ Ինչպես նաև՝ հումանիտար հարցերը, ինչպես նաև՝ կումունիկացիոն, տրասնպորտային հարցերը, և այպես շարունակ»։