Մեղադրող դատախազն Արարատ Խանդոյանի համար 4 տարի ազատազրկում պահանջեց. Տեսանյութ
Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է «Սանսա ծռեր» խմբի անդամ Միայնակ գայլի եղբոր` Արարատ Խանդոյանի գործով դատական նիստը:
Այսօր մեղադրական ճառով հանդես եկավ գործով մեղադրող դատախազ Հայկ Պետրոսյանը: Վերջինս միջնորդեց Խանդոյանին դատապարտել 4 տարվա ազատազրկման:
Պատիժ միջոնրդելիս մեղարդող դատախազն ասաց, որ Աարարատ Խանդոյանն իրեն մեղավոր չի ճանաչել, ինչպես նաեւ չի զղջացել կատարածի համար: Նա նաեւ միջոնդրեց խանդյնաի նկատամմբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը թողնել անփոփոխ:
Հայկ Պետրոսյանի պահանջած պատիժը դժգոհություն առաջացրեց դահլիճում ներկա գտնվողների մոտ: Ամբաստանյալի մայրը՝ տիկին Ռիման նույնպես դժգոհեց, սակայն Խանդոյանը խնդրեց մորը չխոսել:
Նիստի ավարտից հետո մեր զրույցում Արարատ Խանդոյանի մայրը` տիկին Ռիման ասաց, որ անհիմն է դատախազի պահանջը. «նրանք չորս եղբայր կռիվ են արել հանուն հողի ու հայրենիքի, բայց հայրենիքը ծախված է: Հիմա Արարատի վրա աշխարհի մեղքն են թափում»:
Արարատ Խանդոյանի պաշտպանը երկու շաբաթ ժամանակ խնդրեց պաշտպանական ճառին պատրաստվելու համար: Դատարանը որոշեց դատական նիստը հետաձգել եւ նշանակել հունիսի 14-ին: