Հունիսի 3-ին պսակադրվել են ԵԽ լյուքսեմբուրգցի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելն ու Տաթեւ Մանուկյանը, Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանի մամլո խոսնակ Արտակ Բեգլարյանն ու Արմինե Վարդանյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի դուստր Աստղիկ Ալեքսանյանն ու Դավիթը՝ Ալեքսանյանին պատկանող ընկերություններից մեկի տնօրենի որդին:
Հարսանիքները, բնականաբար շատ տարբեր են եղել:
Ֆրանկ Էնգելի ու Տաթեւ Մանուկյանի սիրո պատմության մասին հանրությանը հայտնի էր դարձել մի քանի ամիս առաջ: Շատերին հետաքրքրում էր, թե որտեղ կանցնի նրանց հարսանյաց արարողությունը, կպահպանվեն հայկական ավանդույները, թե՝ ոչ:
Լուսանկարներից երևում է, որ զույգի հարսանիքը եղել է հայկական: Նրանց պսակադրությունը կայացել է Խոր Վիրապ վանքում: Կնքահայրը ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արտակ Զաքարյանն է: Պսակադրությունը կատարել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի ղեկավար Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը: Ուշագրավ է, որ հասրանեկան ծաղկեփնջի փոխարեն Տաթեւը ցորենի փունջ է բռնել: Ավելի վաղ զույգը նշել էր, որ իրենց հարսանիքը տեղի է ունենալու Հայաստանում եւ Արցախում:
Արտակ Բեգլարյանի ու Արմինե Վարդանյանի հարսանիքը տեղի է ունեցել Արցախում: Այն անցել է հայկական ավանդույթների համաձայն: Անգամ հարսի սպիտակ զգեստը հայկական տարազի տարրեր է ունեցել: Նրանց կնքահայրը եղել է Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը:
Սամվել Ալեքսանյանի դուստրն ու նրա ընտրյալը պսակադրվել են Երեւանի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում: Այնուհետեւ իրենց միությունը նշել են Գագիկ Ծառուկյանի «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում։ Հարսը կրել է աշխարհահռչակ դիզայներ Zuhair Murad-ի զգեստը։ Նրա դիմահարդարումը կատարել է Հայաստանում հայտնի Ագա Քանքանյանը։
Հասրանիքի լուսանկարներից երեւում է, որ կազմակերպիչներն ուշադրություն են դարձրել ժամանակակից տրենդներին, տարբեր տարրեր են ներառել մեր օրերում սոցիալական ցանցերում, հատկապես ինստագրամում տեղ գտնող հարսանեկան լուսանկարներից: