Հենրիխ Մխիթարյանը ռուս հայտնի մոդելի հետ այցելել է Հաղարծին (լուսանկար)
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Մանչեստեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ռուս հայտնի մոդել, հաղորդավարուհի Վիկտորյա Լոպիրյովայի հետ այցելել է Հաղարծին: Նրանց լուսանկարել են երեկ՝ հունիսի 12-ին: Լոպիրյովան 2018 թվականին Ռուսաստանում կայանալիք ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության դեսպանն է:
Լոպիրյովայի այցի նպատակը Հայաստան հայտնի է: Հստակ է միայն, որ աշխարհի առաջնության հետ կապված որեւէ միջոցառում Հայաստանում չի նախատեսվում:
Ավելի վաղ՝ Լոպիրյովային եւ Մխիթարյանին լուսանկարել են Մոսկվայում տեղի ունեցած երեկույթներից մեկի ժամանակ:
Ամռան ընթացքում, ինչ Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 2016-17 մրցաշրջանի ավարտից հետո Մխիթարյանը Հայաստանում է, համացանցում օգտատերերը հաճախ են լուսանկարներ հրապարակում նրա հետ: Վերջերս մեծ արձագանք էր գտել այս երկրպագուի լուսանկարը նրա հետ: Մարդկանց ուշադրությունը գրավել էր Մխիթարյանի շապիկի գրությունը. «Կներեք, աղջիկնե՛ր, ես ժամադրում եմ միայն մոդելների»: