«ԵԼՔ» խմբակցությունը ՀՀ գլխավոր դատախազին միջնորդում է ազատ արձակել Անդրիաս Ղուկասյանին
«ԵԼՔ» խմբակցությունը ՀՀ գլխավոր դատախազին ուղղված գրություն է պատրաստել, որով միջնորդում է Անդրիաս Ղուկասյանին ազատ արձակել կալանքից:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառել է ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը:
«ԵԼՔ-ի պատգամավորները պատրաստ են նաեւ հանդես գալ որպես Անդրիաս Ղուկասյանի երաշխավոր: Առավոտյան գրությունը կուղարկվի ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին»,- մասնավորապես, գրել է Փաշինյանը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ էլ Ելք» դաշինքի խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը խմբակցության պատգմավոր Մանե Թանդիլյանի հետ այցելել էր «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ եւ հանդիպել «Ոտքի Հայաստան» նախաձեռնության անդամ Անդրիաս Ղուկասյանին:
Նշենք, որ Անդրիաս Ղուկասյան շուրջ 11 ամիս է գտնվում է կալանքի տակ: Նրա մասով գործն անջատել են եւ նախաքննության ավարտ հայտարարել: