Առաջիկայում նորից Սերժ Սարգսյանը պիտի ղեկավարի երկիրը. Գալուստ Սահակյան
Մեր ազգը պիտի ընդունի, որ առաջիկայում նորից Սերժ Սարգսյանը պիտի ղեկավարի երկիրը: Նման հայտարարություն է այսօր արել ԱԺ նախկին նախագահ, Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Գալուստ Սահակյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով 2018 թվականից հետո Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելու հարցին:
«Հիմա այսօր հարցնում են, ով պիտի լինի, ես ասում եմ հետևյալը՝ այսօր քաղաքական դաշտում, որն ունի քաղաքական մեծ թիմ, և որը մասնակցել է նոր անկախ Հայաստանի ամբողջական պատմությանը, մեկ անձ է մնացել՝ Սերժ Սարգսյանը, այսինքն՝ երկրի ղեկավարումը պիտի գնա Սերժ Սարգսյանին»,- հայտարարել է Գալուստ Սահակյանը:
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ԱԺ-ում կառավարության ծրագիրը ներկայացնելու ժամանակ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին՝ ասել էր, որ ինքը ցանկություն ունի 2018 թվականին նորից վարչապետի պաշտոնում լինի: Վարչապետը նաեւ ասել էր, որ ինքը չկա այն անձանց ցանկում, որոնք «համոզում» են Սերժ Սարգսյանին, որպեսզի 2018 թվականին նա ստանձնի վարչապետի պաշտոնը: