«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Թաթուլ Թամրազյանն այսօր դատարանում հայտարարեց, որ լքում է նիստերի դահլիճը, քանի որ դատարան չեն բերվել իր ընկերները:
Նշենք, որ խմբի 18 անդամից այսօր դատարան էին ներկայացվել միայն 3-ը. մյուս 15-ի նկատմամբ դատարանը սանկցիա էր կիրառել նախորդ նիստին եւ հեռացրել նրանց դահլիճից:
«Վեր ենք կենում ու գնում, քանի որ մեր ընկերներին չեք վերադարձնում նիստերի դահլիճ»,- ասաց Թամրազյանը: Դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանն ասաց, որ Թամրազյանին չի թույլատրում հեռանալ: Թամրազյանը, սակայն չլսեց ու հեռացավ, ինչի պատճառով դատավորը նրա հանդեպ էլ սանկցիա կիրառեց՝ վեց ժամով հեռացնել նիստերից: Թամրազյանի պաշտպան Մոնիկա Մարգարյանը եւս հեռացավ՝ պատճառաբանելով, որ առանց իր պաշտպանյալի չի կմասնակցի նիստերին: Մարգարյանի հանդեպ եւս սանկցիա կիրառվեց: Ապա հերթն ամբաստանյալներից Արամ Մանուկյանի ինքնությունը ճշտելուն հասավ: Դատավորին հարցին՝ երբ, որտեղ է ծնվել, Արամը պատասխանեց, որ Ստեփանակերտ քաղաքում, դատավորն էլ ճշտեց՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ստեփանակերտ քաղաքում, Արամն էլ ուղղեց Հայաստանի մարզ Արցախում։
Նրա պաշտպան Հրանտ Գեւորգյանը պարզաբանեց՝ Արամ Մանուկյանը հայկական երկու պետությունները որպես մեկ ամբողջություն է համարում: Այնուհետեւ ասաց, որ Արամ Մանուկյանը ոչ թե միջնակարգ կրթություն ունի, այլ սովորում է համալսարանում: