9 զինծառայողի որպես խրախուսանք 15 հազար դոլար է բաժանվել. ո՞վ է անանուն խրախուսողը.լրացված
Օրեր առաջ Արցախի նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում մի գրառում հրապարակեց համաձայն որի՝ Արցախի անվտանգության ապահովման գործում աչքի ընկած մի խումբ զինծառայողներ գումարային սատարում են ստացել. ընդհանուր բյուջեն՝ 15 հազար դոլար:
«Ում նախաձեռնությամբ այդ գումարները հատկացվեցին, չհամաձայնվեց հրապարակել իր անունը, ճիշտ այնպես, ինչպես անցած ամսվա նմանատիպ նախաձեռնության ժամանակ եւ դրան նախորդող բոլոր դեպքերում, բայց տեղեկացրեց, որ առաջիկայում եւս զինված ուժերում նոր նախաձեռնություններ են սպասվում»,- նշված է գրառման մեջ:
Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ օրերս խրախուսանքի արժանացած ՊԲ զինծառայողները 9-ն են:
Մեր ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզ դարձավ, որ զինծառայողներին արդեն երկրորդ անգամ խրախուսանք տրամադրած անանուն անձն Արցախից չէ, վերջինս, սակայն համառորեն չի ցանկանում, որպեսզի հրապարակվի իր անունը: Նկատենք, սակայն, որ այդ օրերին Արցախում իր եռօրյա արձակուրդն էր անցկացնում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը եւ չի բացառվում, որ զինծառայողներին անանուն խրախուսած անձը հենց նա է:
14:44. Ստեփանակերտից քիչ առաջ մեզ հայտնեցին, որ 9 զինծառայողի խրախուսանք տված անձը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը չէ: Այն անձը, որը խրախուսել է զինծառայողներին այդպես էլ չի ցանկանում հրապարակել իր անունը: