Armtimes.com-ի տեղեկություններով, երեկ Էրեբունու «Weekend» բիլիարդ բարում 24-ամյա աղջկան պատանդ վերցնելուց առաջ 31-ամյա Գոռ Հակոբյանը բիլիարդ-բարի տարածքում հարձակվել է 81-ամյա տարեց տղամարդու վրա:
Նույն այդ տեղեկություններով, Գոռ Հակոբյանը տարեց տղամարդուց ծխախոտ է պահանջել, ապա վիճաբանություն է սկսվել, որի ժամանակ էլ տարեց տղամարդը դաստակի շրջանում ստացված վնասվածքներով տեղափոխվել է «Մուրացան» հիվանդանոցային համալիր: 81-ամյա տարեց տղամարդը պատմել է, որ իր վրա հարձակված անձը 31-ամյա Գոռ Հակոբյանն է եղել:
Մեր տեղեկություններով, Հակոբյանը աղջկան պատանդ վերցնելու պահին թմրամիջոցի ազդեցության տակ է եղել: Նա եւ պատանդառվածը երկու ամիս վարձակալական հիմունքներով ապրել են Հյուսիսային պողոտայում: Տեղեկացանք, որ «Weekend» բիլիարդ բարի սեփականատերը տարածքը վարձակալական հիմունքներով տվել էր ինչ-որ քաղաքացու. բարը չէր գործում: Թե ինչպես է Գոռ Հակոբյանը կարողացել մուտք գործել բիլիարդ բար եւ ինչ հարաբերությունների մեջ է վարձակալողի հետ դեռ պարզ չէ. մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ սեփականատերն արդեն իսկ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հարցաքննվել է:
Դիպուկահարի արձակած կրակոցից մահացած 31-ամյա երիտասարդի մոտից իրավապահները երեկ առգրավվել են 300 ԱՄՆ դոլար եւ 37 հազար դրամ, ինչպես նաեւ ավտոմեքենայի բանալի, երկու Iphone 6 ապրանքանիշի բջջային հեռախոս:
Այս տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը: Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Գոռ Հակոբյանը նախօրեին առեւանգել է աղջկան, նրան ծեծելով ու քարշ տալով գցել է սպիտակ մեքենան եւ տարել: Դեպքը ֆիքսել են շենքի առաջին հարկում տեղադրված տեսախցիկները: Այս առնչությամբ Սոնա Տռուզյանն ասաց, որ մամուլի հրապարակումներին ծանոթ է, եւ դրանք ստուգելու ուղղությամբ քննություն է տարվում:
Տռուզյանը նաեւ փոխանցեց, որ պատանդառված 24-ամյա կինը քրեական գործի շրջանակներում տուժող է ճանաչվել եւ այսօր հարցաքննվել:
Նշենք, որ պատանդառվածն այժմ գտնվում է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ եւ 3-րդ կետերով (պատանդ վերցնելը, որը կատարվել է՝ զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաներ գործադրելով):
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՀյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի Քաջարան-Ագարակ հատվածի շինարարությունն ակտիվ ընթացքի մեջ է. Խուդաթյան