Ինչպես են ձերբակալում Երեւանում հնչած կրակոցների գործով հետախուզվողներից մեկին. Տեսանյութ
Սեպտեմբերի 14-ին Երեւանում՝ Թուֆենկյան հյուրանոցի մոտ հնչած կրակոցների գործով հետախուզվողներից 60-ամյա Ռաֆիկ Խաչատրյանը հայտնաբերվել է այսօր:
ՀՀ ոստիկանությունը քիչ առաջ հաղորդագրություն եւ տեսանյութ է տարածել վերը նշվածի հետ կապված: Ըստ այդմ՝ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծավալուն ու հետեւողական օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ այսօր Կոտայքի մարզում հայտնաբերվել է սեպտեմբերի 14-ին Երեւանի «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ տեղի ունեցած հանցագործությունը կատարելու մեջ մեղադրվող եւ հետախուզվող անձանցից մեկը՝ 1957 թվականին ծնված Ռաֆիկ Խաչատրյանը: Ոստիկանների հարցին, թե տեղյա՞կ եք, որ հետախուզվում էիք, ռաֆիկ Խաչատրյանը դարական պատասխանել է տալիս. «Տեղյակ եմ, սպանության համար»:
Ռաֆիկ Խաչատրյանը ձերբակալված է:
Մյուս հետախուզվողներին՝ 1982 թ. ծնված Ալբերտ Բլբուլյանին և 1984 թ. ծնված Արմեն Կարադավիդովին հայտնաբերելու ուղղությամբ միջոցառումները շարունակվում են: