CNN-ը Սերժ Թանկյանի մասնակցությամբ ֆիլմ է նկարահանում Հայաստանի մասին
CNN-ի նկարահանող անձնակազմը հայտնի ռոք երաժիշտ, «System of a Down» խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանի հետ Հայաստանում է՝ Հայաստանի մասին ֆիլմ նկարահանելու նպատակով: Armtimes.com-ի տեղեկություններով՝ ֆիլմում փորձելու են Հայաստանը ներկայացնել տարբեր կողմերից՝ սկսած մշակույթից, վերջացրած քաղաքականությամբ: Պատմվելու է նաեւ Արցախի մասին:
Մշակույթի հատվածում ներկայացվելու է Նարեկացի արվեստի միությունը: Թանկյանն ու CNN-ը հոկտեմբերի 15-ին այցելել են Նարեկացի արվեստի միությունը, լսել ու նկարահանել «Նարեկացի» նվագախումբը: Թանկյանը խոսել է իր եւ հայկական մշակույթի մասին: Armtimes.com-ի հետ զրույցում «Նարեկացի» արվեստի միության հիմնադիր Նարեկ Հարությունյանը նշեց, որ չի ցանկանում մեկնաբանել հանդիպումը:
Սերժ Թանկյանը հայրենիք է ժամանել հոկտեմբեի 11-ին: Այդ օրը լրագրողների հետ զրույցում այցի նպատակը նա չէր բացահայտել, պարզապես կատակել էր: Նա ներկա է լինելու Խաչատրյանի 5-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում կայանալիք իր «Օրկա» սիմֆոնիա թիվ 1-ի հայաստանյան պրեմիերային: Համերգը կայանալու է հոկտեմբերի 19-ին: