«Կենտրոն»-ի ժողովը ծանր մթնոլորտում է անցել. Ծառուկյանը տվել է նոր տնօրենի անունը
Ազգային Ժողովի պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, ԱԺ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանի աշխատանքից ազատվելու մասին մեր լուրը վերջինս հերքել է ֆեյսբուքյան իր էջում: «Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ Գագիկ Ծառուկյանն ինձ որեւէ պաշտոնից չի ազատել եւ չի հեռացրել: Եվ սա այն պարզ պատճառով, որ 2017 թվականի հունիսի 1-ից ԱԺ պատգամավորի լիազորությունները ստանձնելուն պես ես դադարել եմ լինել Կենտրոն հեռուստաընկերության լրատվական բաժնի ղեկավարը»,- գրել է Տոնոյանն ու հավելել, որ զուտ ծիծաղելի իրավիճակում չհայտնվելու համար, խորհուրդ կտա ցանկալին իրականության տեղ հրամցնելու ապարդյուն ճիգեր այլեւս չգործադրել:
Մեզ հայտնի դարձավ, որ այսօր հեռուստաընկերությունում նախատեսված ժողովը ծանր մթնոլորտում է անցել: Ժողովն անցկացրել է հեռուստաընկերության սեփականատերը՝ Գագիկ Ծառուկյանը, հայտնել է իր մտադրության մասին եւ ասել, թե ով է ղեկավարելու լրատվական բլոկը: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, Իվետա Տոնոյանին փոխարինողը Կենտրոնի տնօրենի պաշտոնից 2012 թվականին հեռացված Սերգեյ Ադումյանն է լինելու: Ի դեպ, վերջինս ժամանակին նույն ոճով էր արտահայտվել իր ազատման մասին լուրերին, ինչպես այսօր արձագանքեց Իվետա Տոնոյանը: Ժողովի ժամանակ Ծառուկյանը նաեւ ասել է, որ Իվետա Տոնոյանը շարունակելու է խոսնակի աշխատանքը եւ իր մասին ֆիլմեր նկարելու գործը կրկին Տոնոյանի գործն է լինելու: Ինչ վերաբերվում է հեռուստաընկերության տնօրենի աշխատանքից Տոնոյանին վաղուց ազատված լինելու հարցին, ապա նշեք միայն, որ փաստաթղթերով Իվետա Տոնոյանն աշխատանքից ազատվել է դեռեւս 2017 թվականից, սակայն մինչեւ երեկ ինքն անձամբ ղեկավարել է «Կենտրոն» հեռուստաընկերության լրատվական բլոկը:
Գրել էինք նաեւ, որ ըստ մեր աղբյուրի՝ աշխատանքից ազատվել է նաեւ հ/ը կոմերցիոն տնօրենը: Իվետա Տոնոյանից հետաքրքրվեցինք՝ հեռուստաընկերության կոմերցիոն տնօրենն ազատվե՞լ է աշխատանքից, եթե այո, ապա ի՞նչ հիմքով: «Այո, կոմերցիոն բաժնի տնօրենն ազատվել է աշխատանքից սեփական դիմումի համաձայն, մոտ 20 օր առաջ»,- ասաց Տոնոյան: Վերջինս նշեց, որ պատգամավոր ընտրվելուց հետո ինքն ազատվել է լրատվականի տնօրենի եւ բարեգործական հիմնադրամի տնօրենի պաշտոններից: «Հիմնադրամի տնօրենի պաշտոնից հրաժարվելուց հետո պարոն Ծառուկյանը Անահիտ Ծառուկյանին՝ իր կրտսեր աղջկան, նշանակել է հիմնադրամի տնօրեն, ես հիմա հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ եմ ու այդ մասով ունեմ որոշակի պատասխանատվություն: Կենտրոն հ/ը-ի հետ իմ լավ գործակցությունն ի պաշտոնե, որպես Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, միշտ եղել է»,- ասաց Իվետա Տոնոյանը: Հարցին՝ շարունակո՞ւմ եք մնալ Կենտրոն Հ/Ը-ի տնօրենների խորհրդի անդամ, նա դրական պատասխան տվեց: