Քիչ առաջ ավարտվեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության նիստը: Վահրամ Բաղդասարյանը հայտարարեց, որ սատարելու են ժողովրդի թեկնածուին:
«Հայաստանը մայիսի 8-ին ունենալու է Սահմանադրական ճանապարհով ընտրված վարչապետ: ՀՀԿ-ն վարչապետի թեկնածու չի առաջադրելու: ՀՀԿ-ն խորհրդարանի 1/3-ի կողմից առաջադրած վարչապետի թեկնածուին աջակցելու ենք դառնա վարչապետ: Կոչ ենք անում բացել հանրապետության փողոցները, դադարեցնել շրջափակումները»,- ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը:
Ժողովրդի թեկնածուն շարունակում է լինել Նիկոլ Փաշինյանը, թեեւ Վահրամ Բաղդասարյանը նրա անունը չհնչեցրեց:
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ քիչ առաջ էլ Մարիոթ հյուրանոցում ավարտվեց Նիկոլ Փաշինյանի եւ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումը: Հանդիպումից հետո Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարեց, որ իրենք մայիսի 8-ին նույնպես քվեարկելու են ժողովրդի թեկնածուի՝ Նիկոլ Փաշինյանի օգտին