Հայաստանի ոստիկանության պետի տեղակալ Լեւոն Երանոսյանը մարտի 11-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
«Լեւոն Երանոսյանը կազատվի նաեւ ոստիկանության զորքերի պետի պաշտոնից», - ասաց Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, որ Երանոսյանի անվան հետ բազմաթիվ աղմկահարույց միջադեպեր են կապված։ 2017 թվականի մարտի 12-ին Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղում բախում էր տեղի ունեցել փոխոստիկանապետի եղբոր ու «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի համակիրների միջեւ։ Երկու օր անց միջադեպն ավելի էր բորբոքվել․ դաշինքի երեք համակիր տարբեր վնասվածքներով, այդ թվում՝ հրազենային, տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Հրապարակված տեսանյութերից պարզ էր դառնում, որ միջադեպին մասնակցել է նաև Լեւոն Երանոսյանը։
Եւս մեկ սկանդալային պատմություն էր տեղի ունեցել այս տարվա ապրիլին՝ բողոքի զանգվածային ակցիաների ժամանակ։ Տեսախցիկներն արձանագրել էին, թե ինչպես է Երանոսյանը մոտենում ընդդիմադիր պատգամավոր Սասուն Միքայելյանին եւ սպառնում նրան ու հայհոյում։