Վլադիմիր Գասպարյանի եղբորորդու լիազորությունները կասեցվել են. Օսիպյան
ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի եղբորորդու՝ ոստիկան Սերգեյ Գասպարյանի լիազորությունները կասեցվել են: Նման հրաման է ստորագրել ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, որն այդ մասին հայտարարեց հուլիսին 10-ին, լրագրողների հետ զրույցում։
Ոստիկանապետը հավելեց, որ Վարդավառի օրը Գասպարյանի եղբոր մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի նյութերն էլ ուղարկվել են Հատուկ քննչական ծառայություն։
Օսիպյանի խոսքով, բացառված է, որ նախկին ոստիկանապետի եղբայրը խուսափի պատասխանատվությունից: «Այսօր այն իրավիճակը չէ, որ որևէ մեկը կարող է խուսափել պատասխանատվությունից, ով ուզում է լինի ՀՀ-ում, այդ թվում՝ ես, լինելով ոստիկանապետ, եթե որևէ հարցում ես այնպես չեմ գործել, ես ինքս պատասխանատվություն եմ կրելու»,- ասել է Օսիպյանը։
Նա նաև չի կարծում, որ Վլադիմիր Գասպարյանը փորձի միջամտել հարցին։
Կոտայք համայնքի մի խումբ բնակիչների պնդմամբ, նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի եղբայրը՝ Տրանսպորտի, կապի եւ ՏՏ նախարարության տրանսպորտի վարչության պետ Կարեն Գասպարյանն ու նրա որդին՝ Սերգեյ Գասպարյանը, կիրակի օրը Կոտայք համայնքում բռնություն են գործադրել 13-ամյա աղջկա նկատմամբ ու ծեծի ենթարկել նրա հորը՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
Անչափահաս Սոնայի հարազատները երեկ ֆեյսբուքում տարածել են միջադեպի տեսանյութը։
9821 դիտում
Օնլայն վարկ AMIO Mobile հավելվածում
Մենք ձեզ խեղդելու ենք ձեր սև «իկրայի» մեջ, թոշակառուից գողանում էիք, որ զխտկվեիք. Փաշինյան
Հանրապետության օրը Հանրապետության հրապարակում ժամը 10:00-ին սկսում ենք. վարչապետ
Յունիբանկը չի բարձրացնի անշարժ գույքի գրավով վարկերի հաստատուն ճշգրտվող տոկոսադրույքները
«4 հոգուն 20 հազար տա՞մ, խմեն»․ «Ալկաշներ են կակռազ», «Ասեմ Դոդին ընտրեք»․ ընտրակաշառքի ձայնագրություն ԲՀԿ-ից
Սահմանվել են պատվովճարի չափեր «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրով հերթական պայմանագիր կնքելու դեպքում
Գրողը տանի, ո՞նց կարելի է էս զինանշանը հրապարակել և ասել, որ «վերջ, զինանշանից խաչը գողացան, տարան, ջնջեցին