Հայտնի գաղտնալսման գործով ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը եւ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը տուժող են ճանաչվել
Հայտնի գաղտնալսման գործով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը եւ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը տուժող են ճանաչվել:
Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը որոշ մանրամասներ է ներկայացրել իր եւ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի հեռախոսազրույցի գաղտնալսման գործից։ Վանեցյանը նշել է, որ քննությունն արդեն պարզել է գաղտնալսում իրականացրած ու պատվիրած անձանց շրջանակը։ Լրագրողների հարցին՝ պատվիրատուն հայտնի՞ է հանրությանը, Արթուր Վանեցյանն արձագանքեց ժպիտով. «Լայն ճանաչում ունի»: Նա նաեւ նշել է, որ գաղտնալսման պատվիրատուները Հայաստանից են։
Սոնա Տռուզյանից հետաքրքրվեցինք, թե ովքե՞ր են պատվիրատուները, արդյո՞ք գործով մեղադրյալի կարգավիճակ ունեցող անձինք կան, թե՞ ոչ, ի պատասխան նա ասաց, որ քննության շահերից ելնելով, այս պահին այլ մանրամասներ չենք հայտնում:
Ինչ վերաբերում է ԱԱԾ տնօրենի հայտարարություններին, ապա Տռուզյանն ասաց, որ դրանք չի մեկնաբանում: