Հայտնի գաղտնալսման գործով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը եւ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը տուժող են ճանաչվել:
Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը որոշ մանրամասներ է ներկայացրել իր եւ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի հեռախոսազրույցի գաղտնալսման գործից։ Վանեցյանը նշել է, որ քննությունն արդեն պարզել է գաղտնալսում իրականացրած ու պատվիրած անձանց շրջանակը։ Լրագրողների հարցին՝ պատվիրատուն հայտնի՞ է հանրությանը, Արթուր Վանեցյանն արձագանքեց ժպիտով. «Լայն ճանաչում ունի»: Նա նաեւ նշել է, որ գաղտնալսման պատվիրատուները Հայաստանից են։
Սոնա Տռուզյանից հետաքրքրվեցինք, թե ովքե՞ր են պատվիրատուները, արդյո՞ք գործով մեղադրյալի կարգավիճակ ունեցող անձինք կան, թե՞ ոչ, ի պատասխան նա ասաց, որ քննության շահերից ելնելով, այս պահին այլ մանրամասներ չենք հայտնում:
Ինչ վերաբերում է ԱԱԾ տնօրենի հայտարարություններին, ապա Տռուզյանն ասաց, որ դրանք չի մեկնաբանում: