Նիկոլ Փաշինյանը Երվանդ Մանարյանին ժողովրդական արտիստի կոչում շնորհելու որոշում է կայացրել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դերասան, ռեժիսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Երվանդ Մանարյանին Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստի կոչում շնորհելու մասին որոշում է կայացրել: Այս մասին Փաշինյանը գրել է ֆեյսբուքի իր էջում: Գրառումը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Որոշում կայացրեցի՝ Երվանդ Մանարյանին Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստի կոչում շնորհելու մասին: Այս հիրավի վաստակած կոչումը նա երկար տարիներ չի ստացել ընդդիմադիր քաղաքական հայացքների պատճառով: Որոշումը դե յուրե ուժի մեջ կմտնի ՀՀ նախագահի կողմից ստորագրվելուց հետո»:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 30-ին էլ Նիկոլ Փաշինյանը, մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցի հետ այցելել էր Երվանդ Մանարյանին: