Քրեակատարողական հիմնարկները կվերանորոգվեն. կառավարությունը 270 մլն հատկացրեց
Կառավարության նիստում որոշվեց 270 միլիոն 858 հազար դրամ հատկացնել արդարադատության նախարարությանը եւ մասնավորապես՝ քրեակատարողական հիմնարկներին: Որոշումը ներկայացրեց արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը։
Վերջինիս խոսքով՝ գումարը հատկացվելու է քրեակատարողական հիմնարկներում կապիտալ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու համար: Արտակ Զեյնալյանի ներկայացմամբ՝ հրատապ հիմնանորոգման կարիք ունի «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ի արտաքին ջրահեռացման համակարգը, «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի արտաքին ու ներքին ջրահեռացման ցանցը, «Սեւան» ՔԿՀ-ի արտաքին ջրահեռացման ցանցը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարեց աշխատանքի որակի հետ կապված լինել ուշադիր, որ «ստիպված չլինեն ավելի հաճախ նույն խնդրի վրա գումար ծախսել»: Արտակ Զեյնալյանն էլ արձագանքեց, որ ավելի քան 10 տարի է՝ այդ ՔԿՀ-ներում կապիտալ վերանորոգումներ չեն կատարվել։