Մենք կարող ենք ձեզ համար ստեղծել հնարավորություններ, բայց ձեր փոխարեն երբեք չենք որոշելու․ Փաշինյան
Արմավիրի մարզում «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզարշավի ժամանակ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Արմավիրի մարզում առաջիկա ընտրություններն ունեն առանձնահատուկ ենթատեքստ․
«Մեծ հաշվով՝ բոլոր մարզերում, բայց Արմավիրի մարզում՝ հատկապես։ Արմավիրում եղել են մարդիկ, հիմա էլ կան, ուղղակի իրենց կարգավիճակն է փոխվել, եղել են մարդիկ, որոնք պնդել են, բարձրաձայնել են, թե ժողովուրդը անում է այնպես եւ այն, ինչ իրենք են որոշում։ Հիմա այդ մարդիկ գտնվում են իրենց իրական տեղն ու ճանապարհը գտնելու գործընթացի մեջ, եւ նրանք մկան ծակին հազար շահի են տալիս։ Եւ էս ընտրություններում, ժողովո՛ւրդ, դուք ունեք շատ հստակ առաքելություն եւ անելիք։ Ահա, այդ մարդկանց, որոնք երկար ժամանակ փորձել են վախեցնել ՀՀ քաղաքացիներին, նրանց որոշումներ թելադրել, էս ընտրություններում դուք պիտի հոգ տանեք, որ այդ մարդիկ էդ մկան ծակերից իրենց քթները չկարողանան հանել, որ հանեն՝ քթներին տաք»,- ասաց Փաշինյանը՝ հավելելով, որ այդ քթներին տալը կլինի դեկտեմբերի 9-ին հանուն հեղափոխությանը քվեարկելը․ «Էս ընտրություններում ժողովուրդը ոչ թե պետք է տանի հաղթանակ, այլ ջախջախիչ հաղթանակ, այնպիսի հաղթանակ, որ ակնհայտ լինի բոլորին՝ Հայաստանում եւ Հայաստանից դուրս»։
Փաշինյանն ասաց, որ իրենք երբեւէ չեն փորձի ինչ-որ բան պարտադրել քաղաքացիներին, եւ որ մեր երկրի բոլոր պրոբլեմները սկսվել են 1994 թվականից, երբ իշխանությունը որոշել է, որ ինքն ավելի խելոք է, քան ժողովուրդը․
«Ես մի բան ասեմ, կարող է կոպիտ հնչի, բայց եթե նույնիսկ որեւէ ընտրությունում դուք որոշեք քվեարկել, ընտրել նախորդ կոռումպացված համակարգի որեւէ ներկայացուցչի, մենք էլի չենք դիմադրելու ձեր որոշմանը։ Դուք՝ ձեր որոշումը, դուք՝ ձեր իրավունքը։ Մենք կարող ենք ձեզ համար ստեղծել հնարավորություններ, բայց ձեր փոխարեն չորոշել։ Մենք մարդկանց մեջ երբեք չենք խրախուսելու անվստահությունը, խեղճությունն ու աղքատությունը։ Մենք խրախուսելու ենք, որ ձեզնից յուրաքանչյուրը հավատա իր ուժերին»։
Արմավիրում քարոզարշավի ավարտին Փաշինյանը քաղաքացիների համար արտասանեց Հովհաննես Թումանյանի՝ 1915 թվականին գրված «Հայրենիքիս հետ» բանաստեղծությունը՝ մեկնաբանելով, որ այս բանաստեղծության վերջն այսօրվա մասին է․
«Եւ այս նո՛ր հայրենիքի, հզո՛ր հայրենիքի գործն իրականացնելու եւ շարունակելու համար է, որ մենք այսօր՝ 2018 թվականի դեկտեմբերի չորսին, կանգնած ենք ձեր առաջ եւ վստահության քվե ենք ուզում ձեզանից»,- եզրափակեց վարչապետի պաշտոնակատարը։