Կարո Փայլանը Թուրքիայի խորհրդարանում, հայերենով շնորհավորել է Փաշինյանին եւ ընկերներին
Թուրքիայի ազգային ժողովից շնորհավորում եմ ժողովրդավարական ընտրություն անցկացրած Նիկոլ Փաշինյանին եւ հայ ժողովրդին: Այս մասին Թուրքիայի խորհրդարանում հայտարարել է Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը։
Նա անդրադարձել է Հայաստանում անցկացված ընտրություններին եւ շնորհավորել Նիկոլ Փաշինյանին եւ ընկերներին։ «Նախորդ շաբաթ Հայաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններում հաղթել են ապրիլին թավշյա հեղափոխությամբ վարչապետ դարձած Նիկոլ Փաշինյանը եւ ընկերները՝ 70 տոկոս քվե ստանալով ու մեծ հաջողություն են գրանցելով»,- ասել է Փայլանը։
«Թուրքիայի ազգային ժողովից շնորհավորում եմ ժողովրդավարական ընտրություն անցկացրած Նիկոլ Փաշինյանին եւ հայ ժողովրդին։ Ընտրություններից անմիջապես հետո պարոն Փաշինյանը հայտարարեց, որ պատրաստ են Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների հարաբերություններ հաստատել։  Հուսով եմ, որ Թուրքիան էլ «պատրաստ եմ» պատասխանն է տվել։
Այստեղից Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահին եւ երկրի նախագահին կոչ եմ անում կառուցողական պատասխան տալ Հայաստանի վարչապետին։ Հավատում եմ, որ Հայաստանի հետ չլուծված խնդիրներ չունենք»,- նշել է Փայլանը՝ վերջում հայերենով ավելացրել. «Նիկոլ Փաշինյանին եւ ընկերներին հաջողություն եմ մաղթում։