Շարունակելու ենք բանակցությունները եւ դիրքորոշում ենք արտահայտելու. Փաշինյանը՝ գազի գնի մասին
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ անցկացրած նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում խոսելով գազի գնի խնդրի մասին եւ անդրադառնալով գնահատականներին, որ բանակցությունները կառավարության պարտություն են համարում, Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ բանակցությունները շարունակում եմ, որ երկարաժամկետ լուծումների գան:
«Բելառուսի ներքաղաքական իրավիճակն ինչպիսի՞ն է, որ այնտեղ էլ թանկացավ: Մենք բանակցությունները շարունակում ենք, որ երկարաժամկետ լուծումների գանք: Մենք չենք կարող գազի գնի հարցը դիտարկել այդ կոնտեքստում: Մենք շարունակելու ենք բանակցությունները եւ դիրքորոշում ենք արտահայտելու՝ մեր երկրի շահերը պաշտպանելու համար: Ի՞նչ պարտության մասին է խոսքը, այդ կարծիք հայտնողները չեն ասում, թե ի՞նչ պարտության մասին է»:
Հարցին, թե երբ ինքն ասում է, որ գազը սպառողների համար չի թանկանալու, ի՞նչ ժամկետների մասին է նշում, վարչապետի պաշտոնակատարն ասաց. «Ժամկետների մասին այս պահին ոչինչ չեմ կարող ասել»:
Իսկ արդյո՞ք իրանական գազի ներկրման հարց իշխանությունների օրակարգում կա, քանի որ նախկինում միշտ այդ մասին բարձրաձայնել է՝ Փաշինյանը պատասխանեց. «Նախկինում քննարկվել է, քննարկվում է եւ միշտ կքննարկվի, որովհետեւ կոնկրետ եւ ձեռնտու լուծում չի գտնվել»: