Կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգը «տխուր է ու թեթև». Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե ովքեր են կառավարությունից Ազգային ժողով գնալու։ «Մեր գործընկերներից երեքը ստանալու են ԱԺ պատգամավորական մանդատ՝ Արարատ Միրզոյանը, Սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Մխիթար Հայրապետյանը և Մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցը»,-ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյաննն ասաց, թե ուզում է շնորհակալություն հայտնել նրանց՝ կառավարությունում համատեղ աշխատանքի համար։ «Կարծում եմ՝ արժի նրանց ծափահարել»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծեց՝ քանի որ կառավարության անդամները գնում են ԱԺ, այդ պատճառով էլ կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգը «տխուր է ու թեթև»։
ՀՀ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միզորյանը, որը գնալու է Ազգային ժողով, շնորհակալություն հայտնեց Նիկոլ Փաշինյանին։ «Շնորհակալ եմ, պարոն վարչապետ, ու կառավարության մյուս գործընկերներին այս ընթացքում հրաշալի համագործակցության համար, ուզում եմ ասել, որ մեր բոլորի համար սա հսկայական փորձառություն էր ու շատ պատասխանատու աշխատանք»,-ասաց Արարատ Միրզոյանը։
Նա նշեց, որ հաշվետու լինելու դեռ բազմաթիվ առիթներ կլինեն, բայց հույս ունի, որ իսկապես, պատվով կատարել են իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները։
«Իսկ տխրելու առիթ, կարծում եմ, չկա, որովհետև մենք անցնում ենք շատ պատվաբեր աշխատանքի ու շարունակելու ենք ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանն ու ժողովրդին»,- ասաց Արարատ Միրզոյանը։