ՆԻկոլ Փաշինյանը՝ Դավոսում «Կերտելով Ժողովրդավարության ապագան» վերնագրված քննարկման ժամանակ, պատասխանել է մամուլի ազատության մասին հարցին, կառավարության և մամուլի փոխհարաբերություններին:
Փաշինյանն ընդգծեց՝ նորմալ է, երբ մամուլի և գործադիր իշխանության միջև որոշակի լարվածություն կա։ Փաշինյանը հիշեցրեց, որ ինքը նախկին լրագրող, գլխավոր խմբագիր և քաղբանտարկյալ է և այժմ կարող է հայտարարել, որ Հայաստանում մամուլն ազատ է, քան երբևէ:
«Ոչ բոլոր լրագրողներն են ինձ հետ համաձայն, նրանք չափազանցված են համարում Հայաստանում լիակատար ազատ մամուլի մասին պնդումները, սակայն ես կարող եմ պնդել, որ մամուլը Հայաստանում ազատ է: Կարծում եմ՝ նորմալ է, որ կառավարության և մամուլի հարաբերություններում որոշակի լարվածություն լինի», - նշեց նա:
«Հայկական Ժամանակ»-ը Telegram-ումՔրեական հեղինակություն Կանևսկոյին և նրա հետ գտնված անձանց ոստիկանները փողոցից տեղափոխել են գլխավոր վարչություն