Համացանցի խափանումներ Հայաստանում. գործում է պահուստային ենթակառուցվածքը. ՎիվաՍել-ՄՏՍ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւս տեղեկացնում է, որ Վրաստանից Հայաստան եկող կապուղին ժամանակավորապես չի գործում: Մինչ այդ համանման հայտարարություն է արել «Յուքոմ» ընկերությունը:
«Հարգելի՛ բաժանորդներ,
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ Վրաստանի Հանրապետության տարածքով անցնող կապուղին ժամանակավորապես չի գործում՝ միջազգային տարանցիկ մալուխի վնասման պատճառով: Դրա հետևանքով խնդիրներ են ստեղծվել տվյալների փոխանցման ծառայությունների մասով:
Արագ արձագանքման թիմերն իրականացնում են անհրաժեշտ աշխատանքներ՝ վնասվածքը վերացնելու ուղղությամբ: Ներկա դրությամբ գործում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պահուստային ենթակառուցվածքը: