Մեր տարածաշրջանում սպառազինությունների մրցավազքը չափազանց վտանգավոր է. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
Տարածաշրջանում սպառազինությունների մրցավազքը մշտապես բարձր է եղել ԱԳՆ-ի օրակարգում: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը` անդրադառնալով Ադրբեջանին իսրայելական անօդաչուների վաճառքին:
«Բարձրաձայնելու ենք այս խնդրի մասին ինչպես երկկողմ հանդիպումների ժամանակ, այնպես էլ՝ բազմակողմ հարթակներում, այս հարցը եւս բացառություն չի լինելու: Պետք է ընդգծենք եւ մեր միջազգային գործընկերներին մշտապես կրկնենք այն ուղերձը, որ մեր տարածաշրջանում սպառազինությունների մրցավազքը չափազանց վտանգավոր է»,- ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Հիշեցնենք, որ իսրայելական Aeronautics Defense Systems ընկերությանը թույլ է տրվել Ադրբեջանին վաճառել անօդաչու թռչող սարքեր: