Երևանում և 8 մարզում էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 8-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:30-16:30 Դեղատան փ. 4 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիլիկիա թաղամասը մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00–17։00 «Սահակյան Շին», «Բեներիկ» ՍՊ ընկերությունները, Մանադյան փ․ 27, 24, 25, 27ա, 29, 25ա, 30, 28, 23ա, 26, 24 շենքերը, թիվ 129, 136, 220 մանկապարտեզները, Բագրատունյաց պող․ 16 շենքը, Եղբայրության փ․ 17ա շենքը, Բելինսկու անվան դպրոցը, Մանկավարժական ուսումնարանը, Գարեգին Նժդեհի փ․ 16, 14, 18 շենքերը, թիվ 69 դպրոցը, Արարատյան փողոցը, Արարատյան փողոցի նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Շերամի փ. 89 շենքը, Մազմանյան փ. 12 շենքը, Անդրանիկի փ. 87 շենքը, Լուկաշին 2, 3 փողոցները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00–16։00 Արգավանդ, Ազատաշեն, Արբաթ, Գեղանիստ, Գետափնյա գյուղերը, Խաչփառ, Ղուկասավան, Արարատ և Նոր կյանք գյուղերը մասնակի,
10։30–16։00 Նորաշեն գյուղը մասնակի,
10։00–16։00 Վայք քաղաքի Չայքենդի թաղամասը մասնակի,
10։00–16։00 Առինջ գյուղը մասնակի,
13:30-16:30 Պռոշյան գյուղի «Հարավ արևելյան» և «Վանահովիտ» թաղամասերը, «Վիվասել-ՄՏՍ» ընկերության բջջային կայանը, «Բադալյան եղբայրներ», «Ոլորան», «Ծովասար ֆիրմա», «ՍԼԼ գազ» և «Էվամակ» ՍՊ ընկերությունները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00–13։00 Սևան քաղաքի Աբովյան թիվ 1 և 3 բազմաբնակարան շենքերը, «Բողբոջ» մանկապարտեզը, «Սուինա–Սևան» ՓԲ ընկերությունը, թիվ 3 միջնակարգ դպրոցը, «Զաբել Վասիլյան» Ա/Ձ-ն և Առողջապահական գործակալությունը,
12։00–13։00 Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան, Սայաթ-Նովա, Օրջոնիկիձե փողոցները, Թբիլիսյան խճուղին մասնակի,
12։00–16։00 Ալավերդի քաղաքի Ջրավազան, Զորավար Անդրանիկի և Շեստակովի փողոցները,
15։00–16։00 Ալավերդի քաղաքի Բաղրամյան, Սանահին կայարան թաղամասերը և Մարտի 8 փողոցի շենքը,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Թավշուտ գյուղի 1 փողոցը մասնակի, Ամասիայի տարածաշրջանի Ամասիայի համայնքապետարանի շենքը, «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ընկերությունը, մանկապարտեզը և հարակից սեփական տները,