«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին որեւէ գումար չի փոխանցել. հերքում
Այսօր «Անալիտիկ.ամ» կայքը հրապարակել է «Ովքեր են տիկին Հակոբյանի ղեկավարած հիմնադրամին ամենաշատ գումար նվիրաբերողները» վերտառությամբ հոդված, որտեղ նշվում է, թե «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը Աննա Հակոբյանի ղեկավարած «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական» հիմնադրամին նվիրաբերել է 30 միլիոն դրամ:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը հերքել է վերոնշյալ տեղեկատվությունը. «Հայտնում ենք, որ վերոհիշյալ տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում, այն է՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամին որևէ գումար չի փոխանցել: Իրականում գործ ունենք փաստերի սովորական մանիպուլիացիայի հետ: «Սիթի օֆ Սմայլ բարեգործական» հիմնադրամի հրապարակած նվիրատուների ցանկում, որը նաև հրապարակել է analitik.am-ը, պարզ գրված է, որ նվիրատվությունն իրականացրել է ամերիկյան «Արմենիա Ֆանդ ԱՄՆ» կազմակերպությունը, որի հոգաբարձուների խորհուրդը իրավասու է որոշելու իր բարեգործական ծրագրերի շահառուներին: Լիահույս ենք, որ հիշյալ լրատվական կայքն այսուհետ զերծ կմնա «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի վերաբերյալ ոչ հավաստի տեղեկություններ տարածելուց»,- ասված է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի տարածած պարզաբանման մեջ: