Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվայի հայ համայնքի հետ անկեղծ քննարկում են ծավալել Հայաստանի մասին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որը Ռուսաստանի Դաշնությունում է գտնվում Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հրավերով, փետրվարի 26-ին Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Իգոր Չերնիշենկոյի ուղեկցությամբ այցելել է Անհայտ զինվորի հուշակոթող եւ հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին:
Ինչպես հայտնում են ԱԺ-ի մամուլի ծառայությունից, աշխատանքային այցի շրջանակում Ազգային ժողովի նախագահն այցելել է նաեւ Հայ առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի, շրջայց կատարել հայկական կրթօջախում եւ հանդիպում ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Մոսկվա այցի օրակարգը, իշխանությունների դիրքորոշումը մի շարք հարցերի վերաբերյալ: Ազգային ժողովի նախագահը հայ եւ ռուս ժողովուրդների միջեւ բարեկամության ամրապնդման համատեքստում ընդգծել է Ռուաստանում հայ համայնքի հատուկ դերը:
ԱԺ պատվիրակության անդամները եւ համայնքի ներկայացուցիչները բաց եւ անկեղծ քննարկում են ծավալել Հայաստանին եւ Սփյուռքին վերաբերող հասարակական, կրթական, մշակութային մի շարք կարեւոր հարցերի շուրջ: