Երեկ երեկոյան «Analitik.am» կայքը գրել էր, որ ՀՀ ԱԱԾ-ն ձերբակալել է ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակցի՝ այդ թվում ՀՀ ՊՎԾ-ի երկու վարչությունների պետեր Ադյան եղբայրներին:
Քիչ առաջ ՊՎԾ մամուլի ծառայությունը պարզաբանում է ներկայացրել հիշյալի կապակցությամբ, որը ոչ այնքան հասկանալի է: Պարզաբանումը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ:
«Այսօր մամուլում տարածված տեղեկատվությունը՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության չորս աշխատակիցների, այդ թվում երկու վարչության պետերի ձերբակալությունների մասին, ներկայացվել էր խեղաթյուրված։ Նախ՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության սոցիալական ոլորտի վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Ադյանն այսօր իր ղեկավարած ստորաբաժանման հետ ուսումնասիրություն է իրականացրել «Երևանի Մ․ Հերացու անվան բժշկական համալսարան» հիմնադրամում։ Երկրորդ՝ քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել են նաև Պետական վերահսկողական ծառայության երկու աշխատակից:
Տեղեկացնենք նաև, որ ՊՎԾ-ն այս օրերին ուսումնասիրություն է իրականացնում սբ.Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ում հեմոդիալիզի պարագաների ձեռքբերման գնումների գործընթացի վերաբերյալ։ Ուսումնասիրության ավարտին օրենքով սահմանված կարգով կտրվի համապատասխան ընթացք»։
Նշենք, որ ձերբակալման մասին լուրը տարածվել է երեկ գիշեր, այսօր ողջ օրը ՊՎԾ-ից պարզաբանումներ ստանալ չի հաջողվել, պարզաբանման տեքստ չի հրապարակվել նաեւ ծառայության կողմից:
ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության մամուլի խոսնակ Զարուհի Մեջլումյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում ասել է, որ չի տիրապետում նման տեղեկատվության՝ հավելելով, որ դա պետք է ԱԱԾ-ից ճշտենք:
Վերահսկողական ծառայությունից, փաստորեն, գրեթե մի ամբողջ օր պահանջվեց նման անհասկանալի տեքստ գրելու եւ հրապարակելու համար: