Խոշոր հրդեհ Արշակունյաց պողոտայում գտնվող գտնվող գործարանում. ներսում քաղաքացիներ կան
Հայաստանի ԱԻՆ-ում, մայիսի 2-ին, ժամը 23:27-ին 911 ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայի թիվ 38/1 հասցեում գտնվող գործարանի 1-ին հարկում, 3-րդ հարկում ծխապատ գոտի է. ներսում քաղաքացիներ կան:
Հրդեհի բարդության «թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից վեց մարտական հաշվարկ, որոնցից մեկն անհրաժեշտությունը վերանալու պատճառով վերադարձել է:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Արշակունյաց պողոտայի թիվ 39/3 հասցեում գտնվող բաց բաժնետիրական ընկերության նկուղում:
Փրկարարները 3-րդ հարկում գտնվող ընկերության տարածքից սանդուղքի օգնությամբ տարհանել են Ա.Ս.-ին (ծնված 1995 թ.), Մ. (ծնված 1966 թ.) և Բ. (ծնված 1991 թ.) Պ.-երին. վերջիններս չեն տուժել: