Աղջիկները խաբել էին. դպրոցներում գարդասիլով պատվաստում անելու հայտարարության հեղինակ
«Ինչ է լինում, երբ պետական կառավարման մարմինը տրվում է ապատեղեկատվություն տարածողների սադրանքներին և ջուր լցնում վախ և խավարամտություն տարածողների ջրաղացին: Արդյո՞ք Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինը, սեփական փիառով զբաղվելու այս գործընթացի շրջանակներում, հասկանում է իր քայլերի և հայտարարությունների հետևանքները: Պետական կառույցը պետք է պաշտպանի ժողովրդի ու պետության շահերը և ոչ` հակառակը: Հույս ունեմ վարույթի ընթացքում ձեռք բերված արդյունքները նույնպես կհրապարակվեն և լայնորեն կլուսաբանվեն»:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահուևթյան նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ տեղադրելով ՀՀ առողջապահության եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի հաղորդագրության սքրինը, ինչպես նաեւ այն հեղինակի պարզաբանումը, որը հըայտարարում էր, թե դպրոցներում աղջիկներին գարդասիլով են պատվաստում՝ առանց ծնողներին տեղյակ պահելու:
Հայտարարության հեղինակը երկրորդ գրառմամբ նշել է, որ աղջիկները այդ մասին տեղեկություն տալով պարզապես փորձել են ազատվել դասերից: