Արսեն Ջուլֆալակյանը հերքում է, որ ինքն ու հայրը մարդ են ծեծել
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, օլիմպիական փոխչեմպիոն, աշխարհի, Եվրոպայի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը հերքում է, որ ինքն ու հայրը՝ ՀՀ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը, մարդ են ծեծել: Մամուլում տեղեկություն է հրապարակվել, ըստ որի, երեկ՝ մայիսի 5-ին, նրանք 63-ամյա քաղաքացու են ծեծել, որը «ձախ ճակատային շրջանի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ» ախտորոշմամբ հայտնվել է «Էրեբունի» ԲԿ-ում: «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Արսեն Ջուլֆալակյանը հերքեց, որ նման բան է եղել ու պարզաբանեց տեղի ունեցածը:
- Մամուլում տեղեկություններ են հրապարակվել, որ Դուք ու Ձեր հայրը՝ Լեւոն Ջուլֆալակյանը, մարդ եք ծեծել: Ճի՞շտ է:
- Այն, ինչ ասվում է, Ձեզանից եմ առաջին անգամ լսում: Ձեր հարցին կարող եմ հարցով պատասխանել. ինչպե՞ս կարող է լինել, որ ես ցանկացած պարագայում դեմ եմ ծեծին, ուժ գործադրելուն, 2-րդ, եթե նույնիսկ դրան հասներ, ինչպե՞ս կարող էինք 63 տարեկան մադրուն ես ու հայրս ծեծեինք, 2 հոգով ինչպե՞ս կարող էինք 1 հոգու ծեծել: 3-րդ, նույնիսկ չգիտեմ՝ ինչպես մեկնաբանել: Ես ուզում եմ հիմա այդ մարդը խոսի, հարցազրույց է տալիս, ինչ է անում, ասի, հասկանանք՝ ոնց ենք ծեծել, ինչ է եղել, ինչ է ասում: Ուզում եմ հասկանալ նման բան ասելու նրա մոտիվացիան: Նա մեր գործընկերն է, մեզ հետ գործընկերային հարաբերությունների մեջ է: Մեր մեջ եղել է զուտ գործընկերային քննարկում, խոսակցություն: Ոչ մի հարված, բացարձակ ոչ մի հարվածի մասին խոսք լինել չի կարող: Ու էլի եմ կրկնում՝ չեմ պատկերացնում, որ հանկարծ այնպիսի բան լինի, որ ես ու հայրս 2-ով 63-ամյա մարդու... թեկուզ երիտասարդի, կապ չունի, 2 հոգով 1 հոգու ծեծել... առհասարակ ծեծել... ես միշտ կոչ եմ անում ուժ չգործադրել, հիմա ինչպե՞ս կարող է ես ինչ-որ մեկի հանդեպ, այն էլ գործընկերոջ հանդեպ ուժ կիրառեի: Այլ բան է, որ տեղի է ունեցել գործնական լուրջ խոսակցություն, քննարկում, գործի հետ կապված գործնական հարաբերությունների վերաբերյալ: Ուժի կիրառում բացառվում է, չի եղել նման բան:
- Ո՞ւմ մասին է խոսքը:
- Մեր գործընկերոջ՝ Սերգեյ Մխիթարյանի:
- Ըմբշամարտի՞ գործընկեր է:
- Ո՛չ: Մեր բիզնեսի գործընկեր է: Ես հիմա սպասում եմ, որ նա պատասխանի: Այսինքն՝ իր ասածը նա պետք է հիմնավորի, մեկնաբանի, ես սպասում եմ դրան: Հիմա իմացա Ձեզանից, հիմա պետք է սպասենք, հասկանանք, տեսնեմ իրեն նախ, հասկանամ՝ ինչու է նման բաներ ասել, այսինքն՝ նպատակ ունի՞ անվան վրա բիծ քաշի՝ մարդու հեղինակության հետ խաղա, թե՞ ֆինանսական է նրա մղումը: Չգիտեմ, չեմ կարող այդ հարցին պատասխանել, որովհետեւ պետք է նրա մոտիվացիան հասկանամ:
- Ըստ մամուլի՝ նա վնասվածքներով՝ «ձախ ճակատային շրջանի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ» տեղափոխվել է հիվանդանոց ու հաղորդում է տվել: Նշվում է նաեւ, որ Դուք ու Ձեր հայրը ոստիկանությունում բացատրություն եք տվել:
-  Երբ ոստիկանությունից մեզ զանգել զգուշացրել են, որ նման հայտարարություն կա ձեր անունով, գնացել ենք, այն, ինչ Ձեզ եմ ասում, նույնն էլ այնտեղ ենք ասել, որ ինչպես կարող ենք...
- Այսինքն՝ սո՞ւտ է, որ ծեծել եք նրան:
- Ասել է, որ հայր ու տղա ծեծել են, այդպիսի բան չկա: Նրա նկատմամբ ոչ մի հարված, ոչ մի բռնություն չի կիրառվել: Մեր մեջ տեղի է ունեցել գործնական խոսակցություն:
- Այդ խոսակցությունից հետո դուք ընդհանուր հայտարարի եկե՞լ եք ձեր գործնական թեմայով:
- Դեռ ո՛չ, բայց կարծում եմ, որ կգանք, հուսով եմ, որ կգանք:
- Իսկ ոստիկանությունում ձեր բացատրությունից հետո ի՞նչ են ասել:
- Ոչինչ: Բացատրել ենք, որ մեր մեջ բան չի եղել: էլի եմ կրկնում՝ ուզում եմ, որ այդ մարդը բացատրություն տա: Ոստիկանությունից այդ օրն ասել են, որ ահազանգ են ստացել, ես կամավոր հորս հետ գնացել եմ, որպեսզի հասկանանք՝ ինչով է պայմանավորված իր ասածը, ու մինչեւ հիմա, օրը նոր է բացվել ու պարզ չէ՝ ինձ՝ ինչու է նման բան ասել: Ամենայն հավանականությամբ, առաջիկա ժամերին կգնանք, կտեսնենք իրեն, կհասկանանք, թե ինչ մղումով է այդ ամենն արել:
- Իսկ որտեղի՞ց նա կարող էր այդ վնասվածքները ստանալ, պատկերացում ունե՞ք:
- Ո՛չ, չեմ կարող ասել, չգիտեմ էլ ինչ վնասվածք է:
- Նաեւ կպարզաբանե՞ք՝ ինչ բիզնեսի հետ է կապված:
- Գործնական հարաբերություններ են, սրճարանային բիզնեսում իրար հետ բաժնետեր ենք՝ համասեփականատեր ենք: