ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, օլիմպիական փոխչեմպիոն, աշխարհի, Եվրոպայի չեմպիոն ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը հերթական պարզաբանումն է տվել լրատվամիջոցներում տեղ գտած լուրերի մասին: Ըստ հրապարակումների՝ երեկ՝ մայիսի 5-ին, նա ու հայրը՝ ՀՀ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը, ծեծել են 63-ամյա մի տղամարդու: Ավելի վաղ «Հակական ժամանակ»-ի հետ զրույցում Արսեն Ջուլֆալակյանը նշել էր, որ այդ մարդը սրճարանային բիզնեսում իրենց հետ համասեփականատեր Սերգեյ Մխիթարյանն է, ու որ նրա հայտարարություններն այն մասին, որ իրենք նրան ծեծել են, սուտ են: Քիչ առաջ ֆեյսբուքյան իր էջում Արսեն Ջուլֆալակյանը նաեւ գրառում է կատարել:
«Քանի որ անչափ շատ են ընկերների, հարազատների, մտերիմների եւ իհարկե լրագրողների զանգերը համացանցում առավոտյան հայտնված նյութի մասով, նախընտրեցի այս ֆորմատով պատասխանել, եւ լրագրողներն էլ սա կարող են օգտագործել որպես պարզաբանում իրենց նյութերի համար...
Ուղղակի ֆիզիկապես անհնար է հատ-հատ հերթով յուրաքանչյուրի նույն հարցին պատասխանել։
Միանգամից ասեմ, ոչ մի ծեծկռտուք եւ ֆիզիկական բռնություն իմ եւ իհարկե Լեւոն Ջուլֆալակյանի կողմից ՉԻ եղել։ Սերգեյ Մխիթարյանը հանդիսանում է մեզ հետ միասին սրճարանի համասեփականատեր, եւ երեկ հանդիպել էինք գործնական հարցերի քննարկման համար, որն անցել է սովորականից մի փոքր լարված մթնոլորտում։ Զրույցի ընթացքում վատ է իրեն զգացել (ավելի ուշ բուժքույրն ասաց ճնշումը բարձրացել էր...), կանչել ենք շտապ օգնություն եւ տեղափոխել հիվանդանոց։
Հետագայում իմանալով նրա կողմից արված հայտարարության մասին ինքնակամ գնացել ենք ոստիկանություն՝ պարզելու, թե ինչո՞վ էր պայմանավորված նման պահվածքը եւ ինչի՞ համար է այդ ամենն արվում։
Թերեւս այսքանը։ Մնացածը երեւի թե Սերգեյն ինքը կասի։
Կրկնում եմ, իմ կողմից ոչ մի հարված չի հասցվել Սերգեյին, Լեւոն Ջուլֆալակյանի մասին էլ ավելորդ է նույնիսկ նշեմ)։ Ինձ գոնե մի փոքր իմացողները գիտեն, որ ես բացարձակ դեմ եմ բռնությանը։ Եվ իրականում չեմ էլ պատկերացնում ինչ կլիներ, եթե հանկարծ ես (եւ մի հատ էլ հայրս հետս...) մեկին ծեծեինք, ինչ հետեւանքներ կարող էր դա ունենալ...»,- գրել է նա:
Քիչ առաջ «Հակական ժամանակ»-ի հետ զրույցում դեպքի մասին խոսել էր Միքայել Մանուկյանը՝ «Էրեբունի» ԲԿ-ի տնօրենը, ուր, ըստ հրապարակումների, «ձախ ճակատային շրջանի փափուկ հյուսվածքների սալջարդով» դիմել էր Սերգեյ Մխիթարյանը: Մանուկյանը նշել էր, որ նա հետազոտվել ու տուն է գնացել: