Սահմանին աշխուժացումը կապված է ինժեներական աշխատանքների հետ. Դավիթ Տոնոյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ասել է, որ սահմանին աշխուժացումը պայմանավորված է ինժեներական աշխատանքների հետ: Նա այդ մասին նշել է լրագրողների հետ զրույցում:
«Քանի որ սկսվում են եկկողմանի ինժեներական աշխատանքներ, մենք դրա հետ ենք կապում: Ձմռան փուլից հետո երբ անցնում են գարնանային փուլի, սկսվում են ինժեներական աշխատանքներ: Աշխուժանում է առաջնագիծը, դրա հետ է կապված»,- ասել է նա:
Դիտարկմանը, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խոսում է ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու մասին, իսկ նախարարությունը՝ զնեքից, Տոնոյանն ասել է.
«Մեր նախարարության անունը պաշտպանության նախարարություն է, մենք պետք է շարունակենք ու ապահովենք անվտանգությունը և բանակցային գործընթացում մեր, վարչապետի և արտգործ նախարարի»,- ասել է նա: