Փաշինյանը շնորհավորել է Պուտինին Մայիսի 9-ի առթիվ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հաղթանակի եւ խաղաղության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Այս մասին հայտնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս մեր ընդհանուր տոնի` Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 74-ամյակի առթիվ:
Այս տոնը մեծ հաղթանակի մարմնավորումն է, ինչպես նաեւ նախկին Խորհրդային միության ժողովուրդների հավաքական պայքարի ու հերոսության խորհրդանիշը: Ֆաշիզմի նկատմամբ հաղթանակ տարած մեր հայրերի եւ պապերի սխրանքները հավերժ կմնան մեր ժողովուրդների հերոսական պատմության մեջ՝ որպես արիության եւ կայունության օրինակ ներկա ու ապագա սերունդների համար։
Համոզված եմ, որ պատերազմի փորձությունն անցած մեր բարեկամությունը եւ արժեքների ընդհանրությունն ամուր հիմք են հանդիսանում Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ ռազմավարական գործընկերության եւ համագործակցության համար:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, այս պայծառ տոնական օրը մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր մտերիմներին եւ բոլոր բարեկեցություն եւ բարգավաճում»,- ասել է նա: