Դատավոր Դավիթ Բալայանը փորձում էր պատուհանով դատարան մտնել (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա կոչին ականջալուր լինելով ՀՀ քաղաքացիներն այսօր արգելափակել են ՀՀ բոլոր դատարանների մուտքերը: Քիչ առաջ Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարան տանող մուտքը փակած ցուցարարները թույլ չտվեցին, որպեսզի դատավոր Դավիթ Բալայանը մուտք գործի աշխատավայր։
Լրագրողների հարցին, թե ինչպե՞ս կարձագանքի տեղի ունեցողին, ի՞նչ հետեւանքներ կարող է այն ունենալ, Բալայանը պատասխանեց. «Նախաձեռնողներին հարցրեք, ես էս գործը կարողա վաղը քննեմ»:
Քիչ հետո Բալայանը փորձեց դատարան մտնել պատուհանով, սակայն ցուցարարները թույլ չտվեցին։ Բալայանը վայր ընկավ, սակայն վտանգավոր ոչինչ չեղավ։
Տեսանյութը՝ «Shantnews.am»-ի:
Հիշեցնենք, որ երեկ վարչապետը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր. «ժամը 08.30-ից արգելափակում ենք հանրապետության՝ առանց բացառության բոլոր դատարանների ելքերն ու մուտքերը, այնպես, որ ոչ ոք ներս չմտնի: Ժամը 12.00-ին իմ ելույթը հեռարձակվում է ուղիղ եթերում»: