Բարձրագույն դատական խորհրդի դիմաց բողոքի ցույց է՝ հրաժարականի պահանջով (ուղիղ միացում)
Բարձրագույն դատական խորհրդի (ԲԴԽ) բակում հավաքված են մի խումբ քաղաքացիներ, որոնք պահանջում են ԲԴԽ-ի հրաժարականը՝ դրա նախագահ Գագիկ Հարությունյանի հրաժարականը: Հավաքվածները չեն բացառում, որ տարածքում վրաններ կխփեն ու բողոքի ակցիան կշարունակեն տեւական ժամանակով:
Նրանց հետ է նաեւ քաղաքագետ Ստյոպա Սաֆարյանը, որը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում առաջարկում է միանալ իրենց եւ գնալ ԲԴԽ, որը գտնվում է Երեւանի Կորյունի 17 հասցեում:
«Մինչեւ հիմա ժողովրդին հակառակ եք եղել, չեք մնալու այստեղ»,- հայտարարում են բակում հավաքվածները: Նրանք նաեւ շեշտել են, թե ԲԴԽ անդամները դուրս չեն գալու շենքից, քանի դեռ հրաժարական չեն ներկայացրել:
ԲԴԽ մոտ հավաքված քաղաքացիները Հանրապետության հրապարակից դրոշով եւ մեգաֆոններով շարժվել են դեպի բարձրագույն դատական խորհուրդ: Նրանց ժամանելուն պես եկել են նաեւ ոստիկանները: Ըստ Ստյոպա Սաֆարյանի աստիճանաբար մեծանում է ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը:
Նա ընդգծում է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դատավորներին աշխատանքից ազատելու լիազորություններ չունի, հետեւաբար դրան պետք է հասնել քաղաքացիների ճնշման միջոցով: