Մասշտաբային հոսանքազրկում Հայաստանում. Երևանի ՋԷԿ-ը և Հրազդանի 5-րդ բլոկը անջատված են. Ավինյան
Այս պահին ունենք վթար էներգետիկ համակարգում։ Երևանի ՋԷԿ-ը և Հրազդանի 5-րդ բլոկը անջատված են։ Հանրապետությունով մեկ հնարավոր են անջատումներ։
Այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Աշխատանքներ են տարվում, որպեսզի խնդիրը մինչև երեկոյան ժամը 7-ը կարգավորվի», - ասված է Ավինյանի գրառման մեջ։
Նշենք, որ խափանումներով է աշխատում նաեւ հեռախոսակապը եւ ինտերնետ ապահովումը։
ՀԷՑ-ից «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան ասացին, որ խնդիրը ամբողջ հանրապետությունում է, սակայն այլ մանրամասներ դեռեւս չհաղորդեցին՝ խոստանալով պատճառաների մասին տեղեկացնել ավելի ուշ:
Վերջին անգամ Հայաստանում մասշտաբային հոսանքազրկում է տեղի ունեցել 2013 թ-ին: Այդ ժամանակ Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերում ու մայրաքաղաք Երևանում մասշտաբային հոսանքազրկում էր եղել:
Պատճառն այն էր, որ Հայաստանի էներգահամակարգը մեկուսացել էր Իրանի Իսլամական Հանրապետության էներգահամակարգից, որի արդյունքում հոսանքազրկվել են հանրապետության բնակավայրերը: