Գագիկ Խաչատրյանը դատարանում է. քննվում է նրան կալանավորելու ԱԱԾ-ի միջնորդությունը
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նախագահությամբ այս պահին շարունակվում է ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունը:
ՀԺ-ի տեղեկություններով, Գագիկ Խաչատրյանը նույնպես մասնակցում է նիստին:
Նույն դատարանում դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ այօր շարունակվել, ապա հետաձգվել է նրա եղբորորդուն՝ Կարեն Խաչատրյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունը: Տեղեկացանք, որ այն կշարունակվի այսօր ժամը 22:00-ին:
Գագիկ Խաչատրյանն ու եղբորորդին մեղադրվում են պաշտոնեական դիրքի չարաշահման եւ առանձնապես խոշոր չափերի վատնման մեջ։ Առայժմ պարզ չէ, թե ինչ դիրքորոշում ունեն մեղադրյալները առաջադրված մեղադրանքի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունը Գագիկ Խաչատրյանին եւ նրա եղբորորդուն՝ ՊԵԿ նախկին պաշտոնյա Կարեն Խաչատրյաններին ձերբակալել է օգոստոսի 27-ին: Նույն օրն առավոտյան խուզարկություններ են կատարվել նրանց պատկանող տարածքներում: