ՀՀ-Իտալիա ֆուտբոլային խաղի տոմսերը սեւ շուկայում արդեն հասնում են 2 հատը 75-80 հազար դրամի
Սեւ շուկայում Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի 5-րդ տուրի Հայաստան-Իտալիա ֆուտբոլային հանդիպման տոմսերի գները թանկանում են: Այս պահին list.am կայքում առաջարկում են տոմսեր՝ հատը 40 հազար դրամով, 2 հատը 75 հազարով: Նույն հայտարարությունով առաջարկում են նաեւ 22 հազար դրամանոց տոմսեր:
Մենք փորձեցինք մանրամասն տեղեկանալ առաջարկին: Պարզ դարձավ, որ 40-հազարանոցները կարմիր (արեւմտյան), իսկ 22-հազարանոցները՝ նարնջագույն (արեւելյան) տրիբունայի տոմսեր են: Վաճառողը նաեւ պատրաստ էր սակարկել ու անմիջապես նշեց, որ 40-հազարանոց տոմսերի կարող են տրամադրել ավելի էժանով՝ վերջին գինը 35 հազար, իսկ նարնջագույն տրիբունայինը՝ 20 հազար: Վաճառողը տեղակցրեց նաեւ, որ իրենց մոտ ավելի էժան տոմսերը, որոնք նախատեսված են հյուսիսային եւ հարավային տրիբունաների համար, երեկ կամ առաջին օրն արդեն սպառվել էին:
Ավելի վաղ նշել էինք, որ այս այսօր՝ սեպտեմբերի 5-ին, Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայանալիք հանդիպման տոմսերը հայտնվել են սեւ շուկայում: Վաճառվում են իրական արժեքներից ավելի թանկ, երբեմն նույնիսկ մի քանի անգամ ավելի թանկ գներով:
Հայաստան-Իտալիա հանդիպման տոմսերի համար Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան սահմանել էր հետեւյալ գները.
Արեւմտյան տրիբունայի կենտրոնական հատված -12000 դրամ
Արեւմտյան տրիբունայի կողային հատվածներ - 10000 դրամ
Արեւելյան տրիբունայի կենտրոնական հատված - 6000 դրամ
Արեւելյան տրիբունայի կողային հատվածներ -3000 դրամ
Հյուսիսային եւ հարավային տրիբունաներ - 1000 դրամ
ՀՖՖ հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ բոլոր 14500 տոմսերը սպառվել էին: Այսօր էլ հայտարարել է, որ hաշվի առնելով, որ Հայաստան-Իտալիա հանդիպման բոլոր տոմսերը վաճառվել են, ինչպես նաեւ ավելորդ կուտակումներից խուսափելու համար այսօր «Հանրապետականի» տոմսարկղերը փակ են լինելու: Իսկ սեպտեմբերի 8-ին կայանալիք Հայաստան-Բոսնիա եւ Հերցեգովինա հանդիպման տոմսերի վաճառքը կվերսկսվի սեպտեմբերի 6-ին՝ ժամը 10:00-ից: