ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականը ֆանտաստիկ հաղթանակ տարավ Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի նկատմամբ. 4:2
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 3 միավոր վաստակեց Եվրո 2020-ի ընտրական փուլում: Քիչ առաջ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում հիասքանչ հաղթանակ տարավ Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի նկատմամբ: Պարտության մատնեց 4:2 հաշվով:
Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստները շատ մոտիվացված սկսեցին հանդիպումը ու հենց սկզբում՝ 3-րդ րոպեին, գրավեցին մրցակցի դարպասը: Աչքի ընկավ թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը: Մրցակիցը պատասխան գնդակը խփեց ընդամենը 10 րոպե անց: Գոլի հեղինակ դարձավ Էդին Ջեկոն:
Այս գոլերից հետո թե ՀՀ-ն, եւ թե հյուրերը դարպասը գրավելու մի շարք հնարավորույուններ ունեին, սակայն հաջորդ գոլը տեսնելու համար երկրպագուները պետք է սպասեին մինչեւ 2-րդ խաղակես: 66-րդ րոպեին իր թիմին կրկին առաջ մղեց Հենրիխ Մխիթարյանը՝ դառնալով դուբլի հեղինակ: Այս անգամ էլ հյուրերը արագ հավասարեցրին հաշիվը: 70-րդ գոլ խփեց Ամեր Գոյակը:
Հայաստանը շարունակեց գրոհել ու 77-րդ րոպեին կրկին հաղթանակի նժարը թեքեց իր կողմը: Իր թիմի 3-րդ գոլը խփեց Հովհաննես Համբարձումյանը: Հանդիպման վերջակետը դրվեց ավելացված ժամանակում՝ 95-րդ րոպեին: Մխիթարյանի փոխանցումից հետո գնդակը պատահմամբ սեփական դարպասն ուղարկեց Ստիպե Լոնչարը:
Սա ՀՀ հավաքականի 3-րդ հաղթանակն էր ընտրական փուլում: Այս խաղով թիմը միավորների քանակը հասցրեց 9-ի ու մրցաշարային աղյուսակում շրջանցելով Բոսնիա եւ Հերցեգովինային՝ կրկին բարձրացավ 3-րդ տեղ: ՀՀ այսօրվա մրցակիցը մնաց 7 միավորով: