Լարված իրավիճակ Արարատի մարզպետարանի մոտ. բերման ենթարկվածների թվում է նաեւ գյուղապետի ԺՊ-ն
Երկրորդ օրն է՝ Արարատի մարզի Նորաշեն համայնքում եւ մարզկենտրոն Արտաշատում իրավիճակը չի հանդարտվում: Նորաշեն համայնքի որոշ բնակիչներ եւ արդեն նախկին գյուղապետ Նորայր Գրիգորյանը բողոքի ակցիա են իրականացնում Արարատի մարզպետարանի առջեւ. նրանք պահանջում են մարզպետ Գարիկ Սարգսյանից չեղյալ համարել Նորայր Գրիգորյանի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ որոշումը եւ նրան վերականգնել իր պաշտոնին:
Ակցիայի ժամանակ իրավիճակը լարվեց, ինչից հետո ոստիկանությունը բերման ենթարկեց մի քանի քաղաքացու, այդ թվում՝ Նորաշենի համայնքապետի պաշտոնակատար նշանակված Արտակ Հարությունյանին:
Տեղեկացնենք, որ Գարիկ Սարգսյանը Նորայր Գրիգորյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում որոշել է կասեցնել վերջինիս լիազորությունները եւ ավագանու գործող անդամներից Արտակ Հարությունյանին նշանակել ժամանակավոր պաշտոնակատար: Բնակիչները նշում են, որ այդ որոշումն անօրինական է եւ քաղաքական դրդապատճառներ ունի:
Գարիկ Սարգսյանը երեկ ընդունել է նախկին գյուղապետին եւ Նորաշենի մի խումբ բնակիչների, զրուցել նրանց հետ եւ ասել, որ իր որոշումը չի փոխելու:
Նկատենք նաեւ, որ մարզպետարանի մոտ այս պահին հավաքված են Գարիկ Սարգսյանի որոշմանը կողմնակից քաղաքացիներ: Նրանցից մեկը քիչ առաջ հայտարարեց, որ բողոքի ակցիայի մասնակիցներից ոչ բոլորն են նորաշենցիներ եւ պնդեց, որ ակցիայի մասնակիցների թվում սադրիչներ եւ իրեն հայտնի ուժերի կողմից ուղղորդվողներ կան: