Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականը ներկայանալի կազմով կմասնակցի Եվրոպայի մինչեւ 20 ու մինչեւ 23 տարեկանների 2019 թ. առաջնությանը: Թիմում ընդգրկված են աշխարհի չեմպիոն Հակոբ Մկրտչյանը (89կգ) եւ օլիմպիական փոխչեմպիոն, աշխարհի ու Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը (+109կգ): Նրանք հանդես կգան մինչեւ 23 տարեկանների մրցումներում:
Ինչպես նշված է Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքում, մինչեւ 23 տարեկանների պայքարում ՀՀ-ն կներկայացնեն նաեւ Տաթեւ Հակոբյանը (87կգ), Համլետ Մնացականյանը (61կգ), Նշան Անտոնյանը (67կգ), Դավիթ Հովհաննիսյանը (89կգ), Սամվել Բաբակյանը (96կգ), Սամվել Գասպարյանը (102կգ): Մինչեւ 20 տարեկանների պայքարին կմասնակցեն Լիանա Գյուրջյանը, Աիդա Մանուկյանը (81կգ), Արփինե Դալալյանը (+87կգ), Մոնթե Մխիթարյանը (55կգ), Սեւակ Նիկողոսյանը (67կգ), Ռաֆիկ Հարությունյանը, Կարեն Մարգարյանը (81կգ), Կարեն Ավագյանը, Արա Աղանյանը (89կգ), Հմայակ Հարությունյանը (96կգ), Յաշա Մինասյանը (102կգ), Վարազդատ Լալայանը (+109կգ):
Եվրոպայի առաջնությունը տեղի կունենա Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում: Կսկվի վաղը՝ հոկտեմբերի 17-ին: Կավարտվի 27-ին: