Մխիթարյանը մասնակցել է «Ռոմա»-ի ֆոտոսեսիային (լուսանկարներ)
ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է ակումբի ֆոտոսեսիային: Այս մասին հայտնում է «գայլերի» պաշտոնական կայքը: Թիմի ֆուտբոլիստները լուսանկարվել են Nike ապրանքանիշի իրենց տնային մարզահագուստով եւ ակումբի գործընկեր Tombolini ապրանքանիշի կոստյումներով:
Մխիթարյանը վնասվածք էր ստացել սեպտեմբերի 29-ին՝ Ա Սերիայի 6-րդ տուրի «Լեչե»-ի դեմ արտագնա խաղում: Նա բաց թողեց ՀՀ հավաքականի՝ Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի Լիխտենշտեյնի ու Ֆինլանդիայի դեմ հանդիպումները: Օրերս միացել է ընդհանուր խմբին ու սպասվում է, որ կկարողանա օգնել թիմին վաղը՝ հոկտեմբերի 24-ին, կայանալիք Եվրոպա լիգայի 2019-20 մրցաշրջանի խմբային փուլի Մյունխենգլադբախի «Բորուսիա»-ի դեմ խաղում: