Երևանի շտապ օգնության ծառայությունում աշխատավարձերը կբարձրանան 10%-ով. նախարար
Երևանի շտապ բժշկական օգնության ծառայությունում աշխատող 950 աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան 10%-ով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ հավելելով, որ նշված աշխատակիցներից 300-ը բժիշկներ են:
Նշվում է, որ ՀՀ առողջապահության նախարարի հանձնարարականով՝ Երևանի շտապ բժշկական օգնության ծառայության ղեկավարության հետ իրականացվել են հաշվարկներ և ներկայացվել են 2020 թվականի Երևանի շտապ բժշկական օգնության աշխատակիցների աշխատավարձի վերանայման առաջարկներ:
«Նախարարության կողմից շարունակվում են ՀՀ մարզերում գործող շտապ բժշկական օգնության ծառայությունների աշխատակիցների աշխատավարձի բարձրացման հնարավորության և դրանց չափի որոշմանն ուղղված աշխատանքները»,- գրել է Թորոսյանը: