Ապրիլյան պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի նիստի հրավիրյալը ՊԲ ռազմական հետախուզության նախկին պետն է
Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող խորհրդարանական քննիչ հանձնաժողովն այսօր հերթական փակ նիստն է անցկացնելու։
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ հանձնաժողովականների հրավիրյալն այսօր ՊԲ ռազմական հետախուզության նախկին պետն է։
Վերջին շրջանում հանձնաժողովի անդամները լսում են ե՛ւ պատերազմին մասնակից ժամկետային զինծառայողների, ե՛ւ բարձրաստիճան պաշտոնյաների։
Հիշեցնենք՝ քննիչ հանձնաժողովն իր աշխատանքներն սկսել է հունիսին։ Ուսումնասիրության համար հատկացվել է վեց ամիս ժամկետ, սակայն եթե անհրաժեշտություն լինի, իսկ այդ անհրաժեշտությունը, ամենայն հավանականությամբ, կլինի, խորհրդարանն աշխատանքների համար կտրամադրի եւս վեց ամիս։