Ամանորը տոնենք հարեւան Հայաստանում. Թբիլիսիում առաջարկում են Նոր տարին դիմավորել Երեւանում
Թբիլիսիում առաջարկում են տոներին մեկնել Երեւան: Թբիլիսիի կենտրոնական հատվածում տարածվում են գովազդային վահանակներ, սոցիալական հարթակների ու տեղական ռադիոյի միջոցով իրականացվում է «Տոնենք Ամանորը հարեւանների հետ» մարքեթինգային արշավը:
Թբիլիսիի կենտրոնում տեղադրված վահանակներից մեկին հանրահայտ երաժիշտ Գորան Բրեգովիչի ազդագիրն է, որտեղ վրացերենով գրված է դեկտեմբերի 31-ին կայանալիք նրա համերգի ժամն ու վայրը:
Երեւանի քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջի միջոցով հայտնում է, որ Երեւանի քաղաքապետարանի եւ ՀՀ ԷՆ զբոսաշրջության կոմիտեի համագործակցության արդյունքում Երեւանում անցկացվող ամանորյա միջոցառումները լայնորեն լուսաբանվում են Վրաստանում: