Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ են սպասվում Երեւանում եւ 8 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 25-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն՝
10։00-16։00 Աթոյան փ. 122-185 սեփական տները, Արեշ 8 փողոցի սեփական տները, Արեշ 12փ. 146-192, 17փ. 47-65 սեփական տները,
11:00-17։00 Աբովյան փ. 30, 32, 34, 34ա, 36 շենքերը, Մոսկովյան փ. 7, 9 շենքերը, Սայաթ-Նովա նրբ. 76-84 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 50 դպրոցը, Արագածի փ. 26 շենքը և Մայիսի 9 փ. 51 շենքը, Արագածի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Շենավան, Բերքաշատ, Գետաշեն և Նոր Կեսարիա գյուղերը,
11։00-17։00 Բյուրական, Ագարակ, Աղձք, Փարպի, Բազմաղբյուր, Ղազարավան, Անտառուտ, Օրգով և Տեղեր գյուղերը,
10։00-13։00 Սիփանիկ և Գեղանիստ գյուղերը՝ մասնակի,
10։30-14։30 Դալար և Դիտակ գյուղերը՝ մասնակի,
10։00-15։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Սպանդարյան, Արսենյան և Միկոյան փողոցները՝ մասնակի, Շատին գյուղը՝ մասնակի,
10։00-16։00 Աբովյան քաղաքի Սևանի փ. 8 շենքը, թիվ 3-րդ և 5-րդ միկրոշրջանները՝ մասնակի, Սարալանջի փ. 26, 28 շենքերը, Կապուտան, Կամարիս, Գեղաշեն, Առինջ գյուղերը՝ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Եղվարդ քաղաքի Խուբան, Կանաչ առու, Բոլոր հողեր, Կալեր և Ծիրանանոց թաղամասերը՝ մասնակի, Շահումյան և Սպանդարյան փողոցները,
11:00-14:00 Զովունի գյուղն ամբողջությամբ և հարակից արտադրական ձեռնարկությունները,
11:00-15:00 Պռոշյան գյուղի հարավ-արևմտյան թաղամասը, Վանահովիտ թաղամասը, Զին/մասը, «Կովկաս» ռեստորանային համալիրը, «Ս.Լ.Լ-գազ», «Էվա-Մակ» և «Արտ-Մարտին» ՍՊ ընկերությունները:
11:00-16:00 Վերին Պտղնի, Ներքին Պտղնի գյուղերը, ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության Աբովյանի հենակետը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00–12։00 Վաղաշեն համայնքը՝ ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
12։00–14։00 Մարտունի համայնքը՝ մասնակի («Շուշան» ՍՊԸ, «Ավտոտեխսպասարկում», «Խուլ համրեր», «Դավիթ» ՍՊԸ-ն, «Պանրագործարան») և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Աշոցքի «ՃԱՆՇԻՆ»-ը,
13:00-16:00 Անիի տարածաշրջանի Ջրափի, Սարակապ, Աղին, Իսահակյան, Լուսաղբյուր, Շիրակավան, Գուսանագյուղ գյուղերը և Գուսանագյուղի կրակադաշտը,
11:00-14:30 Տեղ գյուղը՝ մասնակի,
11:00-16:00 Սիսիան քաղաքի Իսրայել Օրի փ. 1Ա, 1Բ, 1Գ, շենքերը, Նար-Դոսի փ. 5 շենքը, Հ. Ազոյան և Սարալանջ փողոցները:
Սպառած էլեկտրաէներգիայի, անջատումների, Ձեր իրավունքներին կամ պարտականություններին վերաբերող, ինչպես նաև այլ հարցերի առնչությամբ կարող եք զանգահարել. Երևան քաղաքի բնակիչները՝ 1-80 և 0 8000 0 180 և մարզերի բնակիչները՝ 0 8000 0 180 շուրջօրյա գործող հեռախոսահամարներով: